CRUELTY FREE ve SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

        Son günlerde gündemi oldukça meşgul eden 'Save Ralph' yani Ralph'i Kurtar adlı kısa filmi görmeyeniniz yoktur. Burada asıl verilmek istenen mesaj cruelty free konusu. Türkçe'ye tam olarak yerleşmemiş olsa da kelime karşığı ''zulümsüz''.

Cruelty free; aslında kozmetik temelli olup hayvanlar üzerinde herhangi bir deney yapılmadan üretilmiş ürünlerin üzerinde bulunan bir ibaredir. Markamız Lufyen vegan deri temelli olup aslında cruelty free ile birebir bağlantılıve destekçisidir. Hayvanlar üzerinde deney yapmamanın da ötesinde onlara hiçbir zarar vermeden ve tam aksine yaşam haklarına ve alanlarına saygı duyularak çıkılmış bir yoldur.

      Sürdürülebilirliği ise terimsel olarak açıklamaktan ziyade daha samimi bir tanımlamayı yeğ görüyoruz. Sürdürülebilirlik; kendi ihtiyaçlarımızı karşılarken doğanın, çevrenin, gelecek nesillerin, hayvanların ve her türlü canlının ve hattaevrenin ihtiyaçlarından ödün vermesine gerek bırakmamaktır.

      Bu bağlamda bizim üstlendiğimiz misyon ise hayvanların yaşama hakkına ket vurmadan tamamen bitkisel yani vegan ürünler tasarlayarak sürdürülebilirliğe doğrudan destek vermektir. Ekosisteme ve ekolojik dengeye misyonumuzla destek verme çabasındayız.